h1

80 dienās apkārt zemeslodei bez izmešiem!

augusts 17, 2010


Četri elektriskie transportlīdzekļi, ko darbina tikai atjaunojamie enerģijas resursi, šodien startējuši no Ženēvas 80 dienu sacīkstēs apkārt pasaulei. Šis gan nebūs no Žila Verna piedzīvojumu klāsta, taču iesaistītie tic, ka tas būs liels izaicinājums.

Zero Race ir Luisa Palmera (Louis Palmer) ideja, kurš ir arī SolarTaxi projekta dibinātājs un pirmais cilvēks, kas apbraucis apkārt pasaulei ar saules enerģijas darbināmu transportlīdzekli. Tās formāli ir sacīkstes, kur piedalās komandas no Austrālijas, Vācijas, Dienvidkorejas un Šveices, bet mērķis šim pasākumam ir demonstrēt elektromobīļu potenciālu un atjaunojamo resursu enerģijas popularizēšana.

Šī nav Lemānas sacīkstes, tāpēc dalībnieki katru dienu rīkos rīta un vakara preses konferences un pieturvietās veiks „zaļās” enerģijas prezentācijas. Jā, aizmirsu pieminēt, ka arī tam visam pa visu būs jāveic ~500 km garš ceļa posms, no kura lielu daļu veiks sponsoru delegāti, kuri laiku pie stūres izpelnījušies pateicoties ziedojumiem.

Katra komanda ir „apzaļota” ar alternatīvās enerģijas meistardarbiem, vietā, lai reklamētu akmeņogļu gigantus, piemēram korejieši uz sava spēkrata ir attēlojuši savu saules bateriju ēku, kamēr Austrālijas komanda Team Trev savus aparātus izdaiļojusi ar vējdzirnavām.

Kā katram veicas? To variet apskatīties šajā dzīvajā kartē.

Oriģināls: wired.com

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: